Gdzie znajduje się niezależna Republika o nazwie Kugelmugel?

lut 22, 2020 | Europa, Państwa, Świat

autor: KAsia

źródło: poznajnieznane.pl

Czy to prawda, że…

W wiedeńskim parku Prater, na niewielkiej działce o średnicy około 8m, ogrodzonej płotem z drutem kolczastym, znajduje się dom sferyczny, zbudowany przez artystę Edwina Lipburgera. W 1976 roku ogłosił powstanie niezależnej Republiki o nazwie Kugelmugel, jednak nie została przez nikogo uznana.


Argumenty za:

Argumenty przeciw:

*Informacje uzupełnione zostaną na podstawie zamieszczonych komentarzy. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się swoją wiedzą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz również:

Quiz o Azji – część 9

Quiz o Azji – część 9

Jakie malowidła ścienne w Bhutanie przynoszą szczęście? W którym kraju nie ma recept? Jak Ormianie nazywają swój kraj? W którym kraju popularne są hamburgery z wielbłąda?

Quiz o Afryce – część 7

Quiz o Afryce – część 7

Skąd wzięła się nazwa Tunezja? Gdzie żył legendarny ptak dodo? Gdzie znajduje się największa populacja gepardów? Da się określić jak starożytne słowa się wypowiadało (na podstawie hieroglifów)?

Quiz o Azji – część 8

Quiz o Azji – część 8

Jakich filmów nie obejrzymy w kinie w Mjanma? Jaka pustynia pokrywa 80% powierzchni Turkmenistanu? Jakie miasto było stolicą Bhutanu do 1962 roku? Jakie dni tygodnia są wolne od pracy w Bangladeszu?

Quiz o Afryce – część 6

Quiz o Afryce – część 6

Na dawnej fladze jakiego kraju widniał nagi człowiek? W którym afrykańskim kraju nie ma pogotowia ratunkowego? Gdzie wydobywa się najwięcej diamentów?